Close

Sekce 60 mm

Speciální sekční vrata Krispol pro nízkoenergetické stavby

Sekční garážová vrata s panelem síly 60 mm jsou budoucností sekčních garážových vrat. Klasická sekční vrata s panelem tloušťky 40 mm mají prostup tepla okolo 1,2 [W/m2K] až 1,7 [W/m2K] (dle velikosti a provedení vrat), s integrovanými dveřmi je to výrazně více. Sice znáte reklamní popisy různých dodavatelů o prostupu tepla 0,5 [W/m2K] až 0,6 [W/m2K] nebo jiné zázračné hodnoty, ale většinou už neříkají, že se jedná o prostup tepla, který má izolační materiál sekce a to bývá PUR pěna. Celá vrata jsou s hodnotou prostupu tepla ale úplně jinde! Jedna věc je reklama a určitá nepoctivost prodejců garážových vrat, ale je tu i snaha investorů stále lépe izolovat stavby. Celkem běžně se dnes instalují špičková okna s trojsklem a izolace budov nezřídka má izolaci v síle až 300 mm. A tady jsou dnes běžné parametry sekčních garážových vrat s panelem tloušťky 40 mm nedostatečné. Budoucnost patří panelu 60 mm a my máme tato garážová vrata pro nízkoenergetické stavby v nabídce od firmy Krispol, kterou zastupujeme a máme zkušenosti s instalacemi tohoto špičkového vratového řešení.

Krispol je polský výrobce a možná máte určitou nedůvěru k polským výrobkům, ale nejde o levné řešení typu “polský nábytek”. Jedná se o výrobek předního evropského výrobce – ohledně vrat je to jedna z nejmodernějších továren v Evropě (patří do desítky největších evropských výrobců vrat), produkce asi 35000 vrat ročně (asi 30% produkce do Německa a dalších západních trhů), západoevropské panely, jedny z nejlepších, možno kouknout na instruktážní video …zde!

Jsou tu ale také určitá omezení. Především, panel 60 mm a vlastně provedení celých garážových vrat je náročnější na materiál a výrobní postupy a to se projeví v ceně, samozřejmě směrem nahoru… A u sekčních vrat s panelem 60 mm není dostupná celoprosklená sekce, jen vložená okna s plastovým trojsklem a nedělají se s integrovanými dveřmi do vratového křídla, jen vedlejší dveře stejného vzhledu je možno mít z tohoto 60 mm panelu. Je to proto, že vrata jsou primárně navržena jako nízkoenergetická a komponenty jako integrované dveře nebo celoprosklená sekce by velmi snížily konečný koeficient prostupu tepla celých sekčních vrat. Také je větší požadavek na volné nadpraží garážového otvoru (prostor nad otvorem ke stropu garáže), protože tloušťka panelu logicky potřebuje více prostoru než klasický panel 40 mm.


Případně si stáhněte pdf leták produktu …zde!

Případně si stáhněte pdf katalog o vratech Krispol …zde!

Napište nám!

Pro kalkulaci je dobré použít kalkulační formulář, kde je dotazováno vše důležité. Je možno poptat i zde, ale pro určení ceny je nutné napsat místo montáže a velmi důležité, mimo požadovaného vzhledu, je také zadat údaj volného nadpraží (prostor nad otvorem). Případně volné ostění (prostor po stranách) a případně kontaktní telefon.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Kontrolní otázka (spočítejte, prosím - opatření proti spamu...):