Close

Evo vrata bez bourání

Trido evo - garážová vrata bez nutnosti stavebních úprav

Sekční garážová vrata bez nutnosti stavebních úprav, oblíbená a dnes již legendární “vrata bez bourání”, to je patentovaný systém firmy Trido pro problematické instalace před otvor, do otvoru nebo za otvor. A to vždy, když nejsou dostatečné parametry ostění nebo nadpraží, je možno instalovat vrata dokonce, i když chybí tyto parametry zcela – “do tunelu”. Někdy se tato výjimečná garážová vrata instaluji před otvor, i když jsou parametry ostění a nadpraží dostatečné. To, když je z praktického nebo estetického důvodu vhodné dát vrata co nejvíce ven, špaleta, tloušťka zdi pak zůstává uvnitř garáže a garáž je tedy o tento prostor delší. To je problém rekonstrukcí starších objektů, kdy garáže byly stavěné na menší, tehdejší auta a dnešní moderní automobil se tam teď nevejde.

Sekční garážová vrata Trido Evo jsou tvořena mechanikou, která vychází z úsporné, klasické mechaniky Trido Mini. Díky špičkovým parametrům této mechaniky dosahují i vrata Trido Evo výjimečných parametrů, které u konkurenčních systémů nenajdete. Je to především prostor, který je potřeba pro krycí rám. Mechaniku, která není kryta zdí, musí něco krýt. Garážová vrata Trido Evo mají hliníkový rám, který se běžně stříká do barvy vrat nebo je barevně blízko zvolenému dřevodekoru. Je možná varianta s překrytím rámu až 50 mm, většinou u instalace přímo na zeď nebo starý rám. A nebo je možno mít rám bez překrytí a tato speciální garážová vrata se instalují do otvoru jako například okna nebo dveře.

A negativa těchto skvělých vrat? Hliníkový rám a ostatní velmi robustní prvky vrat Trido Evo znamenají logicky vyšší cenu než standardní sekční vrata. Zabírají prostor – světlost otvoru, i když proti konkurenci menší, je to asi 110 mm na šířku a asi 70 mm na výšku. Také z hlediska stavebně-technických parametrů je toto technické řešení o něco horší než sekční vrata klasická. Panel zateplený pěnou končí v rámu na kraji otvoru a ne až za otvorem jako u klasických sekčních vrat.

O pohyb vrat se stará jeden z nejlepších pohonů pro sekční garážová vrata a to německý Sommer. Tento pohon pro garážová vrata je s unikátním systémem Sommer, kdy na pevně napnuté, nepohyblivé řetězové dráze se pohybuje vlastní motor i s celým vratovým křídlem a řídicí jednotka je umístěna odděleně od motoru. Výhodou je naprosto tichý chod, výjimečně dobrá bezpečnostní funkce detekce překážky či velmi snadné nouzové odblokování pro případ výpadku dodávky elektrické energie.

Podoba vratového křídla může být nabídce: lamela, drážka i bez drážky, povrch woodgrain, stucco i hladký. V nabídce jsou základní barvy, vybraná, stříkaná barva z palety RAL, základní dřevodekory nebo dřevodekory z rozšířené řady dekorů. Ale ne všechny možnosti kombinací jsou dostupné a možné. Například rozšířená řada se kombinuje jen s hladkým povrchem a podobně.

Případně si stáhněte pdf leták produktu …zde!

Případně si stáhněte pdf katalog garážových vrat Trido …zde!

Případně sortiment panelů Trido …zde!

Případně sortiment rozšířených dekorů Trido…zde!

Případně si stáhněte pdf katalog stropních pohonů Sommer …zde!

Případně si stáhněte pdf leták luxusní řady nové generace stropních pohonů Sommer …zde! 

Napište nám!

Pro kalkulaci je dobré použít kalkulační formulář, kde je dotazováno vše důležité. Je možno poptat i zde, ale pro určení ceny je nutné napsat místo montáže a velmi důležité, mimo požadovaného vzhledu, je také zadat údaj volného nadpraží (prostor nad otvorem). Případně volné ostění (prostor po stranách) a případně kontaktní telefon.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Kontrolní otázka (spočítejte, prosím - opatření proti spamu...):