Close

Pohony vrat Sommer

Unikátní systém pohonů pro garážová vrata a vjezdové brány

Trido  má to štěstí, že je distributorem německé značky Sommer, jedna z nejlepších značek garážových pohonů vůbec. Sommer je především unikátní, patentovaný systém stropních vratových pohonů, kdy napnutý řetěz stojí a po jeho dráze se pohybuje, jako „zubačka“, vlastní motor spojený s vratovým křídlem.  Mezi hlavní výhody patří lepší účinnost (menší motor), opravdu dobrá detekce překážky a nouzové odblokování. Ostatní pohony, s pohyblivým řetězem nebo řemenem, detekují překážku na motoru až přes to pružné spojení pohyblivé dráhy, to vede často ke kompromisu snížení citlivosti. Sommer má motor pevně spojený s křídlem a funguje to citlivě a bez problémů. Samosvornou převodovku motoru Sommer můžete kdekoliv odpojit (nouzově odblokovat) a kdekoliv jinde znovu připojit. U mnoha jiných, klasických pohonů je tato operace často „horor“, především pro ženy (křídlo musí „najít“ unášeč na pohyblivé dráze).

Sommer má dnes novou řadu pohonů a to Base+, které naznačují budoucnost funkčních vlastností garážových stropních pohonů. Tyto pohony lze variabilně doplňovat například přídavným světlem, bezpečnostní sirénou, pokud by někdo vrata páčil nebo také doplňkovým zámkem, který zafixuje pohon v zastavené poloze proti síle páčící křídlo sekčních vrat až do hodnoty asi 300 kg. Také je možno doplnit vlhkostním snímačem a automaticky pak odvětrávat prostor vlhké garáže (vrata se lehce pootevřou, ale zůstanou zabezpečena). Asi nejzajímavější je možnost použití speciálních ovladačů Pearl Vibe s vibrací, které na potvrzení uzavření garážových vrat zavibrují a ujistí o opravdovém zabezpečení garážového prostoru.

Sommer je také výrobcem velmi robustních pohonů posuvných a křídlových bran, které pracují na stejné rádiové frekvenci jako ostatní výrobky Sommer, tedy spolehlivější kmitočet 868,95 MHz, jak znají majitelé německých automobilů. Velmi oblíbené jsou také vjezdové závory Sommer nastavené na provoz 300 cyklů denně. Sortiment doplňkových zařízení ovládání zahrnuje různé druhy ovladačů přes perfektní kódovou klávesnici, která může ovládat až 12 zařízení až po čtečku otisků prstů.

Případně si stáhněte pdf katalog stropních pohonů Sommer …zde!

Případně si stáhněte pdf leták luxusní řady nové generace stropních pohonů Sommer …zde! 

Napište nám!

Pro kalkulaci je dobré použít kalkulační formulář, kde je dotazováno vše důležité. Je možno poptat i zde, ale pro určení ceny je nutné napsat místo montáže a velmi důležité, mimo požadovaného vzhledu, je také zadat údaj volného nadpraží (prostor nad otvorem). Případně volné ostění (prostor po stranách) a případně kontaktní telefon.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Kontrolní otázka (spočítejte, prosím - opatření proti spamu...):