Close

Sekční vrata do boku

Oblíbené luxusní provedení sekční garážových vrat od Trida

Velmi populární varianta sekčních garážových vrat jsou vrata s vratovým křídlem odsuvným do strany. Tedy vrata se nezasouvají směrem ke stropu, strop garážového prostoru zůstává volný a to je také jedna z výhod – žádná konstrukce u stropu. Vratové křídlo není nadlehčováno žádnou pružinou, bezproblémový chod je zajištěn perfektním vyrovnáním do vodoroviny, to je nezbytná podmínka. Když není pružina, tak i potřeba servisu je poměrně omezena. A velká výhoda tohoto systému je v tom, že sekční garážová vrata posuvná do strany nahradí průchozí dveře ve vratech. Pokud ještě kombinujete, jako u nás v Trido, se špičkovým pohonem, který má již v základu funkci částečného otevření, je to perfektní celek. Znamená to, že na jedno tlačítko ovladače nebo vnitřní ovládací tlačítko nebo jeden příkaz například kódové klávesnice se vrata otevřou jen na zvolený kousek otvoru (dle potřebné šířky průchodu) a na další tlačítko je naprogramované kompletní otevření celého otvoru. Požadavky na ostění i nadpraží mohou být poměrně minimální, ale instalačně není malý prostor zrovna šťastný, protože je nutno zachovat prostor pro seřizovací mechanismy pro vyrovnání vrat do vodoroviny. Optimální je okolo 180 mm nadpraží a třeba 250 mm ostění (tedy na straně odsouvání posuvných sekčních vrat, na druhé může být i nula).

A negativa těchto skvělých garážových vrat? Zabírají prostor stěny garáže, kam se vysouvají. Mají o něco horší tepelné parametry než klasická sekční vrata. Sekce jsou sice stejně dobrých parametrů, ale spodní a vrchní těsnění tvoří jen kartáčky a ne těsnicí guma jako u běžných garážových vrat, je to technická nutnost tohoto zajímavého řešení garážových vrat. Také je zde nutnost perfektní roviny podlahy garáže nejen v oblasti garážového otvoru, ale stejná rovina je nutná i do hloubky garáže na stěně, kam se sekční vrata posuvná do strany odsouvají. V neposlední řadě je to i vyšší cena vzhledem k použitým materiálům a potřebě delších pohonných drah, posun vrat na šířku bývá delší než posun na výšku. Vyšší cenu ale smazává funkční výhoda, že tato vrata zdatně nahradí sekční vrata klasická s integrovanými průchozími dveřmi.

O pohyb vrat se stará jeden z nejlepších pohonů pro sekční garážová vrata a to německý Sommer. Tento pohon pro garážová vrata je s unikátním systémem Sommer, kdy na pevně napnuté, nepohyblivé řetězové dráze se pohybuje vlastní motor i s celým vratovým křídlem a řídicí jednotka je umístěna odděleně od motoru. Výhodou je naprosto tichý chod, výjimečně dobrá bezpečnostní funkce detekce překážky či velmi snadné nouzové odblokování pro případ výpadku dodávky elektrické energie.

Podoba vratového křídla může být v nabídce: lamela, drážka i bez drážky, povrch woodgrain, stucco i hladký. V nabídce jsou základní barvy, vybraná, stříkaná barva z palety RAL, základní dřevodekory nebo dřevodekory z rozšířené řady dekorů. Ale ne všechny možnosti kombinací jsou dostupné a možné. Například rozšířená řada se kombinuje jen s hladkým povrchem a podobně.

Případně si stáhněte pdf katalog garážových vrat Trido …zde!

Případně sortiment panelů Trido …zde!

Případně sortiment rozšířených dekorů Trido…zde!

Případně si stáhněte pdf katalog stropních pohonů Sommer …zde!

Případně si stáhněte pdf leták luxusní řady nové generace stropních pohonů Sommer …zde! 

Napište nám!

Pro kalkulaci je dobré použít kalkulační formulář, kde je dotazováno vše důležité. Je možno poptat i zde, ale pro určení ceny je nutné napsat místo montáže a velmi důležité, mimo požadovaného vzhledu, je také zadat údaj volného nadpraží (prostor nad otvorem). Případně volné ostění (prostor po stranách) a případně kontaktní telefon.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Kontrolní otázka (spočítejte, prosím - opatření proti spamu...):